okolica
Jastrzębia Góra
To najdalej na północ wysunięta miejscowość Polski. Stanowi doskonałą bazę wypadową do Rozewia, Władysławowa, Karwi, do Trójmiasta i na Półwysep Helski. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża.
Czysta morska woda, piaszczyste plaże, oszałamiający widok z klifów i orzeźwiające powietrze przesycone jodem zachęcają do wypoczynku w tym miejscu wybrzeża Bałtyku turystów z całej Polski.
Atrakcyjne propozycje dla siebie znajdą tu miłośnicy wycieczek pieszych i rowerowych, a także ci, którzy na letni wypoczynek zaplanowali kąpiele słoneczne i morskie.
Warte zobaczenia są również dwory i pałace Północnych Kaszub w powiecie puckim i sąsiednim wejherowskim, malownicze wąwozy, półwysep helski oraz Trójmiasto z licznymi turystycznymi atrakcjami.
Plaża w Jastrzębiej Górze
Plaża w Jastrzębiej Górze jest niezwykle różnorodna. Jej zachodnia część jest szeroka i piaszczysta, wschodnia zaś zdecydowanie wąska i kamienista. Prowadzi na nią kilka zejść - część z nich stanowią drewniane schody, ułatwiające bezpieczne pokonanie 33-metrowej różnicy terenu, z jakiego schodzi się na plażę. Są także wejścia bardzo łagodne – położone od strony Karwi.
Promenada
Ciągnąca się wzdłuż wysokiego nabrzeża malownicza promenada w letnim sezonie tętni życiem i nie zasypia. To głównie przy niej znajdują się dyskoteki, restauracje, bary, smażalnie ryb, cukiernie, lodziarnie i mnóstwo sklepów z plażowymi akcesoriami. Tutaj odbywają się koncerty, potańcówki, biesiady do białego rana.
Lisi Jar
Jeden z 13 rezerwatów położonych na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego o bardzo bogatej roślinności. Podziwiać w nim można piękne ponad 100-letnie okazy buków, dzikiej gruszy, świerku oraz wielu innych drzew i niższej roślinności. W Lisim Jarze, jak mówi miejscowa historia, miał wylądować król Zygmunt III Waza, po nieudanej wyprawie po koronę szwedzką. W Lisim Jarze znajduje się obelisk upamiętniający to wydarzenie, o którego prawdziwość ciągle toczy się spór.
Bulwar nadmorski
Niezwykle ciekawa i malownicza ścieżka, która biegnie od promenady i ciągnie po lesie w zdłuż krawędzi wzniesienia klifowego, stąd podziwiać można przepiękne widoki na Bałtyk i okoliczne plaże.
Obelisk Gwiazda Północy
Usytuowany u wybrzeża klifowego kamień, który informuje o najbardziej wysuniętym na północ punkcie linii brzegowej Polski. Znajduje się on nie jak do niedawna jeszcze sądzono na Przylądku Rozewie, a właśnie w Jastrzębiej Górze. Długość i szerokość tego punktu to: N54°50'08'', E18°18'10''.
Zabytkowe wille
Spacerując po Jastrzębiej Górze warto zwrócić uwagę na jej zabudowania architektoniczne, wśród których można znaleźć najstarsze drewniane wybudowane w tym rejonie wille, zachowane w swym pierwotnym kształcie. Do nich należą m.in. leżące przy ul. Królewskiej willa Szymanowskiego, zwana „Kaszubnią” i willa Pawłowicza. Równie atrakcyjna jest także Rossetówka, willa zbudowana przez Aleksandra de Rosseta, znajdująca się w sąsiedztwie morza.
Kościół p.w. Św. Ignacego Loyoli
Duży kościół, w którym odbywa się Festiwal Organowy. Wewnątrz tego obiektu obejrzeć można cenny obraz przedstawiający patrona świątyni – św. Ignacego. Jego obraz został namalowany w 1850 r. przez malarza M.A. Pietrowskiego.